logo id kielce

banerek wzor 1          banerek ids 1

TwitterRSS FeedPinterest

warsztaty — własnoręczni & selfmade

Autorski program warsztatów Własnoręczni skierowany jest do mieszkańców regionu świętokrzyskiego, zainteresowanych rozwojem w zakresie sztuki wzorniczej, a zarazem rozwojem własnym. Stwarza możliwość samodzielnej i świadomej przemiany otoczenia we wszystkich sferach funkcjonowania. 

Program Własnoręczni przybliża idee Designu jako odpowiedzialnego działania polepszającego jakość życia, poprzez estetykę połączoną z funkcjonalnością .

W ramach programu Własnoręczni prowadzone są różnorodne projekty:
Green Idea (edukacja dla dorosłych i dla dzieci w zakresie zrównoważonego rozwoju, np. warsztaty uprawy hydroponicznej, akcje kulinarne)
Craft Idea (warsztaty dla dorosłych przybliżające tradycyjne rękodzieło w połączeniu z współczesnym projektowaniem)
Mali Własnoręczni (działania przeznaczone dla dzieci pokazujące różne zagadnienia związane z designem i kształtujące kreatywność)
Ślady (warsztaty dla dorosłych, program edukacyjny dla najmłodszych, seria spotkań i wykładów dotyczących świadomości ekologiczno– społecznej oraz propozycji projektantów dla których nadprodukcja śmieci  oraz globalne ocieplenie są motywacją dla zrównoważonego projektowania. Celem projektu  Ślady jest zwrócenie uwagi na potrzebę propagowania stylu życia opartego na nawykach redukujących emisję CO2 — Carbon Footprint. Tytułowe Ślady to symbol świadomego gospodarowania zasobami tworzącymi środowisko). 
 

 

 

archiwum warsztatów

Relacja ze spaceru Śladami PRLu

www1W sobotnie południe wybraliśmy się wraz z najmłodszymi fanami designu na pierwszy spacer śladami PRLu. W czasie spotkanie dzieci miały okazję wysłuchać wykładu na temat architektury PRLu w Kielcach.

Spacer śladami PRL

www1Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu Ślady. Tym razem będzie to spacer dla dzieci po Kielcach śladem architektury PRLu. W przyszłości będą też spacery dla dorosłych.

Relacja z Upcycling Show

www1Akcję Upcycling Show odbywającą się w sobotę, rozpoczął inspirujący półtoragodzinny wykład podczas którego Tomasz Wójcik prezentował licznie zebranym słuchaczom wpływy zjawisk ze świata przyrody na dziedziny projektowania

Relacja z warsztatów Laboratorium Materii (dorośli)

www1W niedzielne popołudnie w Institute of Design Kielce odbyły się warsztaty dla dorosłych Laboratorium Materii.

Twoja Dzielnia Kadzielnia — podsumowanie konsultacji

www1Pierwszy etap konsultacji przeprowadzonych wspólnie z kieleckim Geoparkiem odbył się na Rynku w dmuchanym pawilonie wykonanym własnoręcznie przez pracowników IDK.

Relacja z warsztatów Laboratorium Materii

www1Za nami kolejne zajęcia Własnoręcznych z cyklu Ślady. Na dzisiejszym spotkaniu pt. Laboratorium Materii dzieci miały okazję dowiedzieć się czym są tworzywa sztuczne i jak można je zastąpić naturalnymi materiałami.

Projekt Wokół Przestrzeni

www1Wokół Przestrzeni to wspólny projekt Pracowni Przestrzeni Publicznej i Pracowni Własnoręczni dotyczący cyklu interwencji zmieniających Park Miejski i Kadzielnię w  przestrzeń przyjazną różnym grupom wiekowym.

Warsztaty Laboratorium Materii

www1Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza na kolejne warsztaty z cyklu Ślady, pt. Laboratorium materii.

Wernisaż Wokół Przestrzeni

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy Wokół Przestrzeni, który odbędzie się 12 lutego o godz. 19:00 w Galerii Głównej Institute of Design Kielce.

Relacja z warsztatów Budujemy znikający dom

www1Za nami warsztaty Budujemy znikający dom. Podczas pierwszych zajęć z cyklu Ślady, dzieci dowiedziały się jakie są naturalne materiały budowlane.

Warsztaty Ślady

www1Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza na pierwsze warsztaty pracowni Własnoręczni z nowego cyklu Ślady.

Czarno na Białym — ferie dla najmłodszych

122x78Institute of Design Kielce serdecznie zaprasza na ferie dla najmłodszych pt. Czarno na Białym.