logo id kielce

banerek wzor 1          banerek ids 1

TwitterRSS FeedPinterest

Zapowiedzi

teraz w ID Kielce

Konkurs Wzór na Akord

akord 600

Instytut Dizajnu w Kielcach ogłasza KONKURS na projekt zdobiny „WZÓR NA AKORD
Zaprojektuj wzór graficzny na talerz i kubek.
Zgłoś projekt do 24 kwietnia.
Twój wzór może wejść do stałej produkcji w Fabryce Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” w Bolesławcu.


Jak wziąć udział w konkursie:


1. Pobierz pliki z kształtami talerza i kubka, z paletą barw stosowanych w fabryce i z kształtami stempli wykorzystywanych do zdobienia.
2. Korzystając z programu wektorowego (np. Adobe Ilustrator lub Corel Draw) nanieś wybrane i zmultiplikowane elementy zdobin na kształty talerza i kubka.
3. Zapisz projekt w jednym z formatów pdf/ai/cdr zgodnie z regulaminem konkursu.
4. Prześlij plik z projektem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. (każdy uczestnik może przesłać do 3 projektów).

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu. (POBIERZ REGULAMIN)

Pliki do pobrania tutaj.

Zgoda na udział osoby niepełnoletniej tutaj.


Nagrody:


I Miejsce – realizacja projektu: trzy zestawy kamionkowe (talerz i kubek) oraz negocjacje dotyczące wdrożenia go do produkcji w FNK ”Manufaktura” w Bolesławcu
II Miejsce – realizacja projektu: trzy zestawy (talerz i kubek) oraz udział w warsztatach ceramicznych w FNK „Manufaktura” w Bolesławcu
III Miejsce – realizacja projektu: trzy zestawy (talerz i kubek) wykonane w FNK „Manufaktura” w Bolesławcu
Nagroda Internautów – realizacja projektu: trzy zestawy (talerz i kubek) wykonane w FNK „Manufaktura” w Bolesławcu.

Opis wystawy

AKORD. Praca, precyzja, produkt. – to wystawa mająca na celu zwrócenie uwagi na równoważność pracy i precyzji ludzi zatrudnionych w fabryce z otrzymywanym produktem.

Kuratorki wystawy — Marta Dachowska i Magdalena Gazur stwarzają przestrzeń do zastanowienia się nad tym, na ile praca ludzi rozliczana na akord, traktowana podobnie jak wydajność maszyny, może przyczynić się do zacierania się granicy pomiędzy ludzką czynnością wykonywaną automatycznie a mechaniczną pracą maszyny.

Wystawa traktująca w sposób bezpośredni o wytworze użytkowym, pośrednio uwydatnia stojący za nim czynnik ludzki, wskazuje na element humanistyczny produktu i kształtującą go ciągle wolność wyboru świadomego konsumenta, który może mieć wpływ na istnienie, bądź też nie, pracy rzemieślniczej.

AKORD rozumiany jako współbrzmienie trzech składowych produkcji (praca, precyzja, produkt) poza tematem głównym, przybliża odbiorcy nieznaną i skomplikowaną technologię powstawania ceramiki, żmudny proces dekorowania i końcowy produkt. Ekspozycja kładzie szczególny nacisk na treści wywiadów z osobami zajmującymi się zawodowo dekorowaniem  ceramiki, odkrywając ludzkie historie „zatopione” w wizualnie atrakcyjne formy produktów.

Zwiedzający będą mogli ozdobić samodzielnie techniką stempelkową ceramikę, która następnie zostanie włączona w część ekspozycji galerii, tworząc ostatecznie zaprojektowaną przez kuratorki (będące także projektantkami ceramiki) kompozycję.

W trakcie trwania wystawy zapraszamy na wydarzenie towarzyszące do Ambasady Dizajnu, gdzie będą prezentowane prace takich projektantów jak Dorota Koziara czy Oskar Zięta.

 

Śniadanie prasowe przed wystawą Akord — Zobacz galerię

Wernisaż wystawy Akord — Zobacz galerię

Portfolio wystawy — Pobierz (pdf)

 

 

Wydarzenia towarzyszące

goscinnosc


Wystawa Akord łączyć będzie tegoroczne hasło Instytut Dizajnu w Kielcach #gościnność z techniką zdobienia ceramiki bolesławieckiej.

W trakcie trwania wydarzenia zastanowimy się czy zakorzenione w polskiej tradycji zwroty takie jak „Czym chata bogata, tym rada.”, „ Witamy chlebem i solą.” czy „ Gość w dom, Bóg w dom.” są jeszcze aktualne oraz jak i dlaczego zmienia się pojmowanie idei gościnności. Te kwestie będą tłem do spotkania, podczas którego za pomocą wykonanych w Manufaktura w Bolesławcu stempli i pigmentów ceramicznych będziemy tworzyć na naczyniach napisy nawiązujące do życzliwości i otwartości.
Udekorowane talerze zostaną potem poszkliwione i wypalone, po czym będziecie mogli zaserwować na nich poczęstunek dla swoich gości.
Warsztaty odbywać się będą w marcu (14,21,28) i w kwietniu (04,11,25) w każdy wtorek w godz. 16:3017:30.
Również we wtorki zapraszamy na otwarte oprowadzanie kuratorskie po wystawie Akord, które odbędzie się o godz. 16:00.

Limit miejsc: 10
Zapisy: tel. 41 367 68 01 (w godz. 8:0015:00)

Relacja z pierwszych warsztatów towarzyszących wystawie Akord do obejrzenia tutaj

 

Aktualności

Wierzbowanie

www1

Zapraszamy na wiosenne spotkanie z wierzbą i wikliną,które w dn. 22.04.17 o godz. 13:00 poprowadzi Jacek Gądek (Wierzba Polska).

PLAY THE A GAME

www1 play the a game

Ambasada Dizajnu i Pracownia Tkaniny Instytutu Dizajnu w Kielcach zapraszają na warsztaty szycia akcesoriów odzieżowych, które poprowadzi Aleksandra Klimek.

Wokół Wietrzni

Wietrznia www1 122x78 170411

Instytut Dizajnu w Kielcach wraz Geopark Kielce — Centrum Geoedukacji zapraszają na prezentację koncepcji zagospodarowania terenu Wietrzni.

Na skróty

galeria gl baner bw   prac kom baner bw   ceramika baner bw

galeria

 

komunikacja wizualna

 

ceramika

projektowanie przestrzeni baner bw   czytelnia small bw   warsztaty baner bw

przestrzeń publiczna

 

czytelnia

 

warsztaty

tkanina baner bw   dzial promocji baner bw   pobierz kalendarz 05

tkanina

 

promocja