logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Zapowiedzi

teraz w ID Kielce

Wystawa Skup — Hurt — Detal


Zapraszamy na wernisaż wystawy Skup — Hurt — Detal, który odbędzie się 19.05.17 r. o godz. 18.00 w Galerii Głównej Instytut Dizajnu w Kielcach. Otwarciu towarzyszyć będzie koncert Rosalie. na scenie dziedzińca Wzgórze Zamkowe Kielce Castle Hill.


Wystawa Skup — Hurt — Detal poddaje analizie mechanizmy funkcjonowania i sukces w branży projektowej na przykładzie marki Pan tu nie stał, którą od ponad dziesięciu lat, kierując się intuicją i osobistym sentymentem do kultury wizualnej minionych dekad, tworzą Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz.

Głównym założeniem wystawy jest przedstawienie historii biznesu, który powstał jako skutek pasji i zamiłowania do dobrego, polskiego wzornictwa. Ekspozycja daje szersze spojrzenie na ogólne zagadnienia związane z prowadzeniem firmy w branży tekstylno-odzieżowej. Bada działania marki na wielu płaszczyznach, od wstępnej koncepcji, przez proces projektowy, aż po wdrożony produkt oraz działania związane z reklamą i sprzedażą.

Skup — Hurt — Detal to również przedstawienie ludzi, odpowiedzialnych za sukces marki: zespołu oraz współpracowników i podwykonawców. Lokalność jest określeniem, które najtrafniej charakteryzuje proces produkcji, oparty o stałą współpracę z firmami z Łodzi i okolic. W projektach pojawiają się zwięzłe, esencjonalne, zapadające w pamięć hasła. Absztyfikant, zołza, dziadostwo to słowa, które stały się znakiem rozpoznawczym Pan tu nie stał. Na ich przykładzie dostrzec można istotę marki, która w szczególny sposób czerpie z nieco zapomnianych już elementów kultury i języka polskiego. Nawiązując do przeszłości, tworzy produkty w oparciu o elementy zrozumiałe dla tych, którzy wychowani zostali w polskiej kulturze, nadając sentymentalnej treści nowoczesną formę. Mimo, że treść nawiązuje do czasów Teleranka, dzięki wyjątkowemu humorowi w lekko ironicznej formie, znajduje zainteresowanie także wśród ludzi bardzo młodych.


Wydarzenia towarzyszące wernisażowi:
Koncert Rosalie. (19.05.17)
Noc Muzeów (20.05.17)
- godz. 18:00 oprowadzania autorskie po wystawie/ Justyna Burzyńska i Maciej Lebiedowicz twórcy marki Pan tu nie stał
- godz. 21:00 oprowadzanie kuratorskie po wystawie/ Joanna Kurkiewicz i Olka Banaś

Ekspozycja będzie czynna do 10.09.17 r.


Kuratorzy: Joanna Kurkiewicz i Olka Banaś
Organizatorzy: Instytut Dizajnu w Kielcach i Wzgórze Zamkowe Kielce Castle Hill
Partnerzy: Pan tu nie stał, Łomża Jasne Pełne, United, Lentimax — Lenticular Company, Muzeum Książki Artystycznej

Aktualności

Warsztaty szycia ręcznego

www1Zapraszamy na dwudniowe warsztaty szycia ręcznego, które odbędą się w dn. 2425 lutego 2018 roku w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38). Podczas zajęć uczestnicy zaprojektują, uszyją i własnoręcznie ozdobią kamizelkę.

Spotkanie autorskie z Oficyną Peryferie

www1Zapraszamy na wykład „Jak otworzyć własną pracownię i nie stracić duszy?”, który dobędzie się 16.02.18 o godz. 18:00 w czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach.

Torby bumerangi vol.2

www1

Zapraszamy na warsztaty ”Torby Bumerangi” vol.2, które odbędą się 14.02.18 o godz. 17:00 w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38).

Na skróty

galeria gl baner bw   prac kom baner bw   ceramika baner bw

galeria

 

komunikacja wizualna

 

ceramika

projektowanie przestrzeni baner bw   czytelnia small bw   warsztaty baner bw

przestrzeń publiczna

 

czytelnia

 

warsztaty

tkanina baner bw   dzial promocji baner bw   pobierz kalendarz 02 2018

tkanina

 

promocja