logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Zapowiedzi

teraz w ID Kielce

Spotkanie autorskie z Ewą Solarz

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Ewą Solarz, które odbędzie się 17.11.17 o godz. 17:00 w czytelni Instytut Dizajnu w Kielcach. W czasie wydarzenia będzie miała miejsce kielecka premiera książki ”Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów”.


Książka ”lustrowany elementarz polskiego dizajnu, czyli 100 projektów narysowanych przez 25 ilustratorów” pokazuju dorobek polskiego wzornictwa przez osiągnięcia współczesnej polskiej grafiki. 100 dzieł polskich projektantów zinterpretowanych jest przez 25 polskich ilustratorów – doświadczonych mistrzów polskiej szkoły ilustracji, ilustratorów młodego i średniego pokolenia zdobywających dziś na całym świecie nagrody i całkiem młodych, którzy właśnie ukończyli studia.

Młodszy czytelnik odkryje w książce Ewy Solarz jak wyglądał świat rodziców i dziadków, kto wpadł na pomysł Ptasiego Mleczka i kiedy zaprojektowano jacht Omega, co przetrwało próbę czasu i towarzyszy nam do dziś, a co jest już tylko w muzeach. Dorosły czytelnik odnajdzie w niej wspomnienia z młodości: wystane w kolejce relaksy, zapach sklepu Pewex, prywatki z gramofonem bambino i wycieczki na rowerze Wigry.


Ewa Solarz
Kuratorka wystaw, autorka książek dla dzieci D.E.S.I.G.N. (Wydawnictwo Dwie Siostry), Ilustrowany elementarz polskiego dizajnu i Ilustrowany elementarz dizajnu, (Wytwórnia), Pan Nowoczesny (Muzeum Miasta Gdyni). Przez wiele lat dziennikarka i redaktor naczelna w magazynach i serwisach wnętrzarskich, dziś zajmuje się popularyzacją polskiego dizajnu w kraju i zagranicą. Kuratoruje szereg projektów i wystaw związanych z ilustracją książkową, ekologią i designem, tworzy i prowadzi warsztaty i lekcje. Współpracuje m.in. z Instytutem Adama Mickiewicza, Narodową Galerią Zachęta, Łódź Design Festival, Gdynia Design Days, Muzeum Miasta Gdyni, Galerią Arsenał w Białymstoku, Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, Instytutem Polskim w Sztokholmie. Współzałożycielka Otwartego Klastra Dizajnu Wilk.


Partnerzy
Wydawnictwo WYtwórnia
http://www.wytwornia.com/

Księgarnia Pod zegarem
http://podzegarem.com/

 

 

 

 
 

 

 

 

Aktualności

Warsztaty Recycled: RAG RUG

www1

Zapraszamy na warsztaty ”Recycled: RAG RUG”, które odbędą się 18 listopada o godz. 12.30 w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38).

Branding?

122X78 2

Instytut Dizajnu rozpoczyna nowy cykl wydarzeń w ramach projektu Forum Dobrych Praktyk.

Spotkanie autorskie z Wood & Paper

2017 11 06 RETROspekcje MEDIA 001

Zapraszamy na spotkanie autorskie z WOOD & PAPER, które odbędzie się 10.11.17 o godz. 18:00 w czytelni Instytutu Dizajnu.

Na skróty

galeria gl baner bw   prac kom baner bw   ceramika baner bw

galeria

 

komunikacja wizualna

 

ceramika

projektowanie przestrzeni baner bw   czytelnia small bw   warsztaty baner bw

przestrzeń publiczna

 

czytelnia

 

warsztaty

tkanina baner bw   dzial promocji baner bw   pobierz kalendarz 11 2017

tkanina

 

promocja