logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Zapowiedzi

teraz w ID Kielce

Wystawa RETROspekcjeW przestrzeni Instytutu będziemy gościć wystawę RETROspekcje, która miała swoją premierę na Łódź Design Festival, a później prezentowana była podczas świątecznej edycji Targi Rzeczy Ładnych oraz na Gdynia Design Days.


Wystawa ”Retrospekcje” tropi motywy związane ze wzornictwem lat 50. i 60. we współczesnych polskich projektach sztuki użytkowej. Zgromadzone eksponaty dowodzą, jak sprawnie rodzimi projektanci potrafią łączyć elementy dawnego wzornictwa z klimatem nowoczesności.

Na wystawie ”Retrospekcje” zaprezentowano obiekty sztuki użytkowej stworzone przez polskich projektantów: mebli, lamp, grafik, wyrobów szklanych i ceramicznych, tkanin oraz innych dodatków. Prawie wszystkie przedmioty są realizacjami komercyjnymi, ale wytwarzanymi metodą rzemieślniczą, produkowanymi „na bieżąco”, a nie masowo.

Koncepcja wystawy oparta jest na oryginalnym rozwiązaniu scenograficznym: przestrzeń ekspozycji zaaranżowano tak, aby imitowała prawdziwe wnętrze mieszkalne.


Autor: Magdalena Jasińska — projektant marki Wood&Paper
Kurator: Ania Diduch — redaktor naczelna priv.
Organizator: Agata Kondracka — właściciel marki Wood&Paper

Ekspozycja będzie czynna do 28 stycznia 2018 r.

 

 

 
 

 

 

 

Aktualności

Opowieści lasu — maski karnawałowe

www1

Zapraszamy na warsztaty ”Opowieści lasu — maski karnawałowe”, które odbędą się 15 stycznia w godz. 17.0019.30 w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38).

Prosto z pieca — ogrzewacze

www1

Zapraszamy na warsztaty ”Prosto z pieca — ogrzewacze”, które odbędą się 20 stycznia w godz. 12.0015:00 w Instytucie Dizajnu w Kielach, Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych.

Opowieści lasu — maski karnawałowe (2)

www1

Zapraszamy na warsztaty ”Opowieści lasu — maski karnawałowe”, które odbędą się 15 stycznia w godz. 17.0019.30 w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38).

Na skróty

galeria gl baner bw   prac kom baner bw   ceramika baner bw

galeria

 

komunikacja wizualna

 

ceramika

projektowanie przestrzeni baner bw   czytelnia small bw   warsztaty baner bw

przestrzeń publiczna

 

czytelnia

 

warsztaty

tkanina baner bw   dzial promocji baner bw   pobierz kalendarz 01 2018

tkanina

 

promocja