logo id kielce
TwitterRSS FeedPinterest

Zapowiedzi

teraz w ID Kielce

Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci

Zapraszamy na wysatawę ”Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci”, której otwarcie odbyło się 1 grudnia o godz. 18:00 w Galerii Głównej Instytutu Dizajnu w Kielcach.


Na wystawie „Oskar Zięta. Polskie Projekty Polscy Projektanci” w Instytucie Dizajnu w Kielcach, chcemy przedstawić Oskara Ziętę zarówno jako projektanta produktów i marek produkcyjnych, jak i projektanta technologii oraz innowatora. Pokażemy, w jaki sposób łączy on zdobytą w Polsce i za granicą wiedzę inżynieryjną z wrażliwością artysty. Na wystawie zaprezentujemy pełne spectrum jego działalności, przybliżając sylwetkę artysty, przedstawiając dotychczasowe sukcesy i osiągnięcia, które pozwoliły na wzmocnienie wizerunku polskiego wzornictwa na świecie.

Przedstawiając estetyczną i praktyczną stronę dizajnu, wykażemy, że Oskar Zięta jest innowatorem, czego przykładem jest technologia FiDU, która powstała na styku dizajnu ze sztuką i rzemiosłem. Chcemy zaprezentować FiDU Innovation Lab, czyli przedstawienie technologii i możliwych jej aplikacji w przemyśle, proces powstawania, prototypy (2D, 3D), nagrania z produkcji, zdjęcia z procesu projektowego. Z drugiej strony zależy nam by przedstawić Oskara Ziętę jako artystę i projektanta, pokazując stworzone przez niego obiekty unikatowe (stół G­Table, krzesło J­chair). Równocześnie zaprezentujemy Oskara Ziętę jako architekta, twórcę obiektów wielkoskalowych w przestrzeni urbanistycznej i architektonicznej (rzeźba „Nawa” we Wrocławiu, instalacja rzeźbiarska „Wir” w Warszawie). Pokażemy także bardziej pragmatyczną stronę dizajnu poprzez prezentację zaprojektowanych przez Ziętę marek mebli modułowych Pakiet i 3+ w praktycznej, użytkowej formie, w zróżnicowanych aranżacjach.

Na wystawie pojawią się zarówno obiekty o mocnym nacechowaniu artystycznym, jak i kolekcje bliższe naszej codzienności, dzięki czemu będziemy w stanie zainteresować większą liczbę zwiedzających.

Wystawa dofinansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego miała premierę latem tego roku w Muzeum Miasta Gdyni.

Wystawa potrwa do 11 lutego 2018.


Kuratorki wystawy: Anna Śliwa i Izabela Bołoz


Współorganizatorzy:
Wzgórze Zamkowe
Gdynia Moje Miasto,
Muzeum Miasta Gdyni,
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Zięta Prozess Design

Partnerzy:
Pomorski Park Naukowo –Technologiczny
Centrum Designu Gdynia
Muzeum Miedzi w Legnicy
SOS design

Patronaty medialne:
Elle Decoration,
TVP Kultura,
Architektura murator,
Radio Kielce
TVP 3 Kielce

 

 
 

 

 

 

Aktualności

Warsztaty szycia ręcznego

www1Zapraszamy na dwudniowe warsztaty szycia ręcznego, które odbędą się w dn. 2425 lutego 2018 roku w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38). Podczas zajęć uczestnicy zaprojektują, uszyją i własnoręcznie ozdobią kamizelkę.

Spotkanie autorskie z Oficyną Peryferie

www1Zapraszamy na wykład „Jak otworzyć własną pracownię i nie stracić duszy?”, który dobędzie się 16.02.18 o godz. 18:00 w czytelni Instytutu Dizajnu w Kielcach.

Torby bumerangi vol.2

www1

Zapraszamy na warsztaty ”Torby Bumerangi” vol.2, które odbędą się 14.02.18 o godz. 17:00 w Ambasadzie Dizajnu (ul. Wesoła 38).

Na skróty

galeria gl baner bw   prac kom baner bw   ceramika baner bw

galeria

 

komunikacja wizualna

 

ceramika

projektowanie przestrzeni baner bw   czytelnia small bw   warsztaty baner bw

przestrzeń publiczna

 

czytelnia

 

warsztaty

tkanina baner bw   dzial promocji baner bw   pobierz kalendarz 02 2018

tkanina

 

promocja