logo id kielce

banerek wzor 1          banerek ids 1

TwitterRSS FeedPinterest

Wystawa Dzikie Dzieci


Od 16 stycznia 2017 r. w przestrzeni Instytutu Dizajnu w Kielcach można oglądać wystawę Dzikie Dzieci, prezentującą naturalne drewniane zabawki, które dzięki minimalnemu przetworzeniu, pozostają częścią przyrody.


Wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie spotkanie autorskie z Anna Berą w czytelni Instytutu Dizajnu 4 lutego o godz. 11.00.
Wszystkie zabawki są wykonane z drewnianych ścinków, kory, patyków, gałązek i korzeni znalezionych w runie leśnym. By zachować tę naturalną różnorodność, każda zabawka została przygotowywana indywidualnie i wykonana ręcznie w małej pracowni w Górach Świętokrzyskich. Dzikie Dzieci to seria zabawek otwartych i niezdefiniowanych, które wspierają swobodną zabawę. Projekt powstał z przekonania, że bliskość przyrody uczy, rozwija zmysły, leczy; jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Dzikie Dzieci prowadzą siostry — artystka i projektantka Anna Bera oraz psycholożka Małgorzata Matwiejczyk.


Wystawa w przestrzeni IDK ” Dzikie Dzieci. Naturalne zabawki w kontakcie z przyrodą” będzie dostępna dla zwiedzających do 26 lutego 2017 r.